2014-2021 metų Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata“ priemonės

„Gerovės konsultantų modelio sukūrimas ir įdiegimas“

Projektas: GEROVĖS KONSULTANTŲ MODELIO SUKŪRIMAS (LT03-1-SAM-TF-002) 

European Economic Area Financial Mechanism Programme 2014-2021 
Project: DEVELOPMENT OF A MODEL FOR EMOTIONAL WELL-BEING ADVISERS
(LT03-1-SAM-TF-002)

 

 

  

 

AKTUALIJOS


Grįžti į peržiūrą

2024-04-26

EMOCINĖS GEROVĖS KONSULTANTAI – NAUJOS PASLAUGOS IR PROFESIJA LIETUVOJE

EMOCINĖS GEROVĖS KONSULTANTAI – NAUJOS PASLAUGOS IR PROFESIJA LIETUVOJE
Š. m. balandžio 30 d. 16.00 val. kviečiame į nuotolinį renginį, skirtą pristatyti emocinės gerovės konsultantų paslaugų teikimo Lietuvoje realijas ir perspektyvą.
Renginys bus tiesiogiai transliuojamas https://www.facebook.com/geroveskonsultantai bei https://www.facebook.com/zmogauspsichologijosinstitutas , Žmogaus instituto YouTube kanale https://youtube.com/live/8Fnu1bw7Ag4?feature=share
Išsamiau apie renginį https://fb.me/e/508hK6SxK
Renginyje dalyvaus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovai dr. Julius Neverauskas, dr. Narseta Mickuvienė, LR Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai, lektoriai, supervizoriai-psichoterapeutai bei patys specialistai – emocinės gerovės konsultantai.
Siekiant gerinti psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų prieinamumą prieš porą metų 14-oje Lietuvos savivaldybių pradėjo veikti gerovės konsultantų centrai, kuriuose teikiamos NEMOKAMOS paslaugos asmenims, susiduriantiems su lengvais streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiais. Dėl konsultacijų galima kreiptis be šeimos ar kito gydytojo siuntimo ir gauti konfidencialias paslaugas.
Šios paslaugos – tai pagalba asmenims, susiduriantiems su lengvais depresijos, nerimo ar kitais emociniai sunkumais bus teikiama kognityvine elgesio terapija (toliau – KET)
paremtais metodais. Pagal LSMU parengtą mokymų programą yra apmokyti specialistai, kurie asmenims, susiduriantiems su lengvais nerimo, depresijos, nemigos ar kitais emociniais sunkumais taikys nemokamus žemo intensyvumo emocinio konsultavimo metodus, taip suteikiant pagalbą problemoms dar neįsisenėjus ir mažinant medikamentinio gydymo poreikį ateityje. Pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų trūkumas yra stebimas visoje Lietuvoje, todėl tai puiki proga praplėsti savivaldybėse teikiamas paslaugas.
Renginio metu bus pristatoma LSMU vadovaujamo 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo programos „Sveikata“ priemonės tiesioginio finansavimo projekto „Gerovės konsultantų modelio sukūrimas“ įgyvendinimo iššūkiai ir sėkmė.
Emocinės gerovės konsultantų paslaugų teikimo modelis, besiremiantis gerąja Skandinavijos šalių praktika, sukurtas ir pradėtas įgyvendinti 2021 metų viduryje. Bandomieji emocinės gerovės konsultantų paslaugų teikimo projektai yra įgyvendinami 14-oje Lietuvos savivaldybių (Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Kauno, Klaipėdos, Pagėgių, Palangos, Skuodo, Šiaulių, Šilalės, Telšių rajonų ir Vilniaus miesto savivaldybėse), juose dirba apmokyti 28 emocinės gerovės konsultantai.
LR SAM 2024-03-07 patvirtino Psichinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų aprašo naują redakciją, kurioje įteisintos Emocinės gerovės konsultavimo paslaugos ir sudaromos galimybės NEMOKAMAS paslaugų teikimas visose savivaldybėse, t.y. visuomenės sveikatos biuruose, o tam iki gegužės mėn. bus papildomai paruošta dar 60 specialistų. Paslaugų tęstinumui užtikrinti LSMU parengė naujus emocinės gerovės konsultantų podiplominius mokymus ir planuoja naujus specialistus ruošti nuolat. Mokymai trunka apie metus laiko ir todėl grupės planuojamos rinkti vieną kartą metuose.
Labai kviečiame dalyvauti VISUS, kuriems aktuali ši tema, taip pat žiniasklaidos, spaudos, viešųjų ryšių atstovus. Kviečiame užduoti klausimus renginio metu komentaruose arba šioje nuorodoje https://forms.gle/jgXus43yPnTwL5gYA arba el. paštu: reda.repeckaite@psichoterapija.info.
Išsamesnė informacija apie gerovės konsultantus, kaip jais tapti ir jų teikiamas paslaugas yra čia: https://www.geroveskonsultantai.lt, facebook‘e - https://www.facebook.com/geroveskonsultantaiGrįžti į peržiūrą